Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na Święta?

Okres okołoświąteczny i okołonoworoczny to czas wzmożonych wyjazdów. Jeździmy w odwiedziny do rodziny czy przyjaciół, wyjeżdżamy do hoteli w Polsce i za granicą. Niektórzy z nas w tym czasie zaczynają już sezon narciarski, inni wolą spędzać Boże Narodzenie w cieple, odwiedzając egzotyczne kraje. Niezależnie od tego, gdzie i na jak długo wyjeżdżamy, warto zabezpieczyć swój dom przed włamaniami, które pod koniec roku nie należą do rzadkości, a także przed nieszczęśliwymi wypadkami. Jak to zrobić? Na jakie rozwiązania postawić, by uniknąć przykrych niespodzianek i spędzać wolny czas spokojnie, bezstresowo? Przekonajmy się o tym.

Włamanie do domu? Zabezpiecz się przed tym i spędzaj Święta spokojnie!

Aby uchronić się przed włamaniem, a tym samym kradzieżą i zniszczeniami, warto zainwestować w system zabezpieczeń – wysokiej jakości, który będzie działał sprawnie i efektywnie. Z czego składa się taki system? Przede wszystkim z antywłamaniowych drzwi. Drzwi muszą być koniecznie wyposażone w porządny zamek, którego nie będzie można sforsować – wywarzyć czy przewiercić. Wybierając zamek do drzwi wejściowych, bierz pod uwagę produkty atestowane, z kompletem rygli, które wysuwają się w różnych kierunkach – także w dół lub górę, a nie jak w przypadku większości zamków tylko na boki.

Innymi elementami, przez który włamywacz może dostać się do Twojego domu czy mieszkania, są oczywiście okna i balkon czy taras. To właśnie forsując okna czy drzwi balkonowe, dokonuje się większość włamań do domów i mieszkań. Aby spać spokojnie (będąc w domu i podczas wyjazdów), postaw na antywłamaniowe rolety, które mogą skutecznie odstraszyć włamywacza. Jeśli dopiero budujesz dom lub planujesz wymianę okien, możesz tez postawić na antywłamaniowe okna z systemem zabezpieczeń. W połączeniu z roletami zmniejszą ryzyko włamania do minimum.

Oprócz okien i drzwi w częściach mieszkalnych, zwróć też uwagę na zabezpieczenia w garażu czy piwnicy. Również tam należy zabezpieczyć się przed włamaniami, montując okna, rolety, antywłamaniowe drzwi lub kraty w oknach. Zwróć też uwagę na świetliki czy okna w dachu i inne wejścia, przez które można włamać się do środka.

Niewątpliwe dobrze pomyśleć też o wysokiej jakości alarmie, który w razie próby włamania, wezwie odpowiednie służby, a Tobie wyśle powiadomienie sms-owe. Nowoczesne alarmy są wyposażone w systemy monitorujące oraz zestawy czujników w oknach, drzwiach i wnętrzach domu. Zanim zdecydujesz się na dany system alarmowy, dowiedz się więcej na temat montażu systemów alarmowych.

Nieszczęśliwe wypadki – zabezpiecz dom przed pożarem czy zalaniem

Jeśli chcesz mieć spokojne Święta, zabezpiecz dom przed nieszczęśliwymi wypadkami, takimi jak zalanie, pożar czy spięcie prądu. Przed wyjazdem sprawdź wszystkie instalacje, wyłącz wszystkie sprzęty z kontaktów, odetnij dopływ gazu, zakręć wodę, wyłącz prąd. Możesz też zainstalować system alarmowy, który w razie niespodziewanego zdarzenia automatycznie wezwie odpowiednie służby. Dobrym pomysłem jest także inwestycja w polisę ubezpieczeniową. Co prawda nie uchroni Cię ona przed zniszczeniami, ale środki wypłacone przez firmę ubezpieczeniową pomogą pokryć Ci koszty związane z ewentualną naprawą zniszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *